Ilaçi natyral kundër fryrjes dhe gazrave

PËRBËRËSIT:
Gjysmë ananasi

• Gjysmë kopre

• 2 kërcej selino me gjethe

• pjesë rrënje xhenxhefil 2-3 cm.

Të gjithë përbërësit i përzieni në blender. Shtroni pak ujë sipas nevojës. Ta pini në lukth të zbrazët derisa të mos ndalojnë dhimbjet.

Kombinimi i shkëlqyeshëm i përbërësve shërues përbën këtë ilaç efikas kundër fryrjeve. Nëse shpesh vuani nga fryrjet në stomak, gazra, ju sugjerojmë këtë lëng natyral që mund të jetë zgjedhje kundër këtyre problemeve./Mesazhi/