Iniesta zbarkon në Japoni, pritje madhështore për të

Ai është pritur nga një numër i madh i tifozëve dhe i mediave vendëse.

Andres Iniesta ka zbarkuar në Japoni, ku do të vazhdojë karrierën.

Ai është pritur nga një numër i madh i tifozëve dhe i mediave vendëse.

Ish-futbollisti i Barcelonës tha që të dielën do të jetë në formën optimale për të luajtur, përcjellë “Lajmi.net”.

“Ishte një rrugë e gjatë deri këtu, por mezi po e pres këtë aventurë të re në Japoni, të njoh shokët e skuadrës e të luaj me ta”, deklaroi Iniesta.

“Unë shpresoj që fansat të argëtohen dhe ju premtoj se do të jap më të mirën e mundshme, duke u treguar atyre aftësitë e mia si futbollist”.

“Dua të luaj sa më shpejt të jetë e mundur dhe deri të dielën do të jem në formën optimale”, shtoi ai.