Juventusi dominon Dinamon

‘Zonja e Vjetër’ ka arritur të mposht në udhëtim 0:3 Dinamon e Zagrebit.

Pjanic në minutën e 24’, Higuain në minutën e 31’, Dybala me një gol të bukur në minutën e 57’, dhe Alves në minutën e 86’, shënuan në fitoren e Juventusit.

Në xhiron e ardhshme Juventusit takohet me Lyonin.