Kungulli, ushqimi që ju ndihmon të humbni peshë

Dr. Seth Rankin tregon se kungujt janë të mbushura me vlera ushqyese të cilat ndikojnë që të ndiheni të ngopur për një kohë më të gjatë.

Fibrat janë esencialë për një sistem të shëndetshëm të tretjes, dhe lajmi i mirë është se kungujt kanë 0.5g fibra për 100g.

Vetëm një tas me kungull përmban 3g fibra, 49 kalori, dhe gjithashtu shërben si ushqim i mahnitshëm pas ushtrimeve fizike.

Përveç fibrave, kungujt janë të mbushur edhe me kalium, beta karoten, vitaminë A, lutein, zeaksantin, etj. /Mesazhi/