Ky është Samsung Galaxy J7 Plus i ri!

Gjatë ditëve të fundit, është folur shumë për modelin e ardhshëm të Galaxy J7 +, i cili pritet të vijë me një konfigurim të dyfishtë të kamerave të integruara në pajisje.

Telefoni pritet të nisë si Galaxy J7 + dhe kohët e fundit është zbuluar në Tajlandë ku do të debutojë në javët e ardhshme.

Siç mund të shihet qartë në fotografi, pajisja paraqet një konfigurim të dyfishtë të kamerave të përbërë nga një flip me 13MP f / 1.7 dhe një njësi 5MP f / 1.9 dytë.

Përveç kësaj, ka edhe një kamerë me 16MP në pjesën e përparme.

Ka një ekran me diagonalen prej 5.5 inç që ofron një rezolucion prej 1920 me 1080 pikselësh me një procesor okta-core dhe 4GB RAM në bord.

Përveç kësaj, ka edhe 32GB hapësirë të brendshme ruajtëse me një kartë microSD, një bateri prej 3,000 mAh, mbështetje të dyfishtë për SIM kartela, dhe ngjyrën e zezë, ari dhe rozë./Mesazhi/