Libi, asfiksohen 8 emigrantë në një kontejner për transport

Tetë emigrantë, përfshirë 6 fëmijë janë asfiksuar sot në një kontejner transporti në veriperendim të Libisë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Po ashtu edhe 90 emigrantë tjerë të gjetur në kontejnerin për transport janë në gjendje kritike dhe u dërguan në spitalet e afërta për mjekim, njoftoi Departamenti për Siguri Kombëtare në qytetin Zuwarah.