Malisheva e Gjilani në çerekfinale të Kupës

Malisheva e Gjilani kanë kaluar në çerekfinale të Kupës së Kosovës në futboll. Malisheva mposhti të dielën Fushë Kosovën me rezultatin 2:0, ndërsa Gjilani ekipin e Vjosës me shifrat, 4:0.

Për Malishevën golat i shënuan, Bleart Tolaj në minutën e 52-të dhe Ronald Sobowales në minutën e 85-të.

Ndeshja tjetër çerekfinale ishte ajo në mes të Behrait dhe Prizrenit. Ndeshja në mes të Prishtinës dhe Dukagjinit u shty për të hënën për shkak të fushës që nuk ishte e gatshme për lojë.