Man City – Man United, formacionet

Manchester City dhe Manchester United do të përballen në derbin e xhiros së radhës të Premierligës, që nuk është veç i tillë.

Derbi i qytetit dhe një prej më të mëdhenjve në botën e futbollit përballë dy filozofi, dy mendësi dhe dy prej trajnerëve më me peshë në botën e futbollit.

Të dy pritet të zbresin në fushën e lojës me formacionet më të mira të mundshme, pasi të dy duan fitoren, për arsye të ndryshme.

Pep Guardiola do tre pikët që ta konfirmojë trofeun e Premierligës, ndërsa Jose Mourinho që ta konfirmojë pozitën e dytë në tabelë./klankosova