Manchester City vazhdon me formë të shkëlqyer

Manchester City vazhdon me formë të shkëlqyer në Premier Ligë, ku në pesë ndeshje ka arritur pesë fitore.

Së fundi citizën arritën të mposhtin Bournemouthin me rezultat të thellë 4 me 0.

Golat për ekipin e Guardiolës i shënuan: De Bruyne, Iheanacho, Gundogan dhe Sterling.

Vlen të përmendet se për Cityn me karton të kuq u ndëshkua sulmuesi spanjoll, Nolito.

Me këtë fitore Manchester City kryeson në tabelë me 15 pikë, pesë më shumë se vendi i dytë, tretë, katër dhe pesë.