Manchesteri i pamposhtur në Champions

Manchester United ka mposhtur Benfikën me rezultat 2-0 në ndeshjen e xhiros së katërt të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Golat për anglezët i shënuan Mile Svilar (autogol) në minutën e 45-të dhe Daley Blind në minutën e 78-të nga penalltia.

Me këtë fitore, Manchesteri mban kreun e grupit A me 12 pikë, gjashtë më shumë se Baseli dhe CSKA e Moskës.