Mërgimtarët presin deri në tri orë për të hyrë në Kosovë

Si çdo ditë të verës, edhe këtë vikend në pikat kufitare të Kosovës po vazhdojnë kolonat e gjata dhe pritjet disaorëshe.

Sipas të dhënave nga Qendra Kombëtare për menaxhim kufitar, pak para orës 11:00, për të hyr në Kosovës përmes pikës kufitare të Merdarës, qytetarët është dashur të presin deri në 180 minuta, apo tri orë, shkruan Indeksonline.

Derisa, kolonat e regjistruara kanë qenë të gjata deri në 600 kilometra për të hyr në Kosovë.

Në pikat tjera të kufirit, pritjet janë më të shkurtra, deri në 10 minuta për të hyr, kurse kolonat e gjata në 40 metra. /Indeksonline/