Mësohen kundërshtarët e skuadrave kosovare në Conference League

Janë mësuar kundërshtarët e skuadrave kosovare në futboll që do të garojnë në garat evropiane në sezonin e sivjetmë.

Gjilani, Drita dhe Llapi që të trija gjenden në Conference League dhe të gjitha kanë një punë jo shumë të vështirë, të paktën në letër sa i përket raundit të parë.

Gjilani ndeshet me Liepajan, Drita me Inter Turkun dhe Llapi me Buducnost Podgorica.