Messi nuk përfshihet në skuadër kundër Dinamo Kiev

Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi, nuk do të jetë i përfshirë në skuadër për ndeshjen e ardhshme në Ligën e Kampionëve kundër Dynamo Kiev.

Sipas “gianlucadimarzo.com”, argjentinasi do të mungojë në ndeshjen e ardhshme, transmeton lajmi.net.Në uebfaqen e klubit blaugran, po ashtu thuhet se mbrojtësit, Gerard Pique dhe Sergio Roberto janë lënduar në lojën me Atletico Madridin, ende nuk dihet koha e mungesës.

Trajneri i Barcelonës, Ronald Coeman, deklaroi: “Leo Messi nuk udhëton me ne, nuk udhëton as Frankie De Jong, kemi menduar që të dy kanë nevojë për pushim”.“Me nëntë pikë të argëtuara në grup, jemi në një pozitë komode dhe duhemi t’ju japim atyre pak pushim”, tha Koeman.Kjo është lista e publikuar nga klubi për ndeshjen e radhës.