Mickoski në VLEN, caktohet agjenda bashkëqeverisëse

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski sot ka qëndruar në shtabin e koalicionit VLEN, ku është takuar me Arben Taravarin.

Siç njoftohet Taravari dhe Mickoski kanë diskutuar për parimet e qeverisë së re reformuese 4 vjeçare.

Siç njofton “Alsat” lufta kundër krimit dhe korrupsionit, përfshi ata që kanë qëndruar duarkryq me mosndëshkueshmërinë, si dhe orientimin strategjik drejt BE-së janë dy pikat kryesore të marrëveshjes politike.