Moti sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se sot në vendin tonë do të jetë mot i nxehtë.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se sot vendi ynë do vazhdoj të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të rritur atmosferikë.

Sipas IHMK-së, në këto kushte meteorologjike do të mbajë mot i qetë dhe stabil.Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-19 gradë Celsius.

Do të fryjë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i jugperëndimit dhe veriperëndimit.Më poshtë ju sjellim tabelën me temperaturat minimale dhe maksimale për ditën e nesërme në qytetet kryesore të vendit.