Muffins me copa cokollate

Perberesit:

2 veze,

1 filxhan sheqer,

1 filxhan vaj,

3 filxhana qumesht,

6 filxhana miell

1 pecive (pluhur per pjekje).

Muffins me copa cokollate

Gatimi:

I tundim vezet me sheqer dhe i shtojme perberesit e tjere me radhe…

Masen e fituar e zbrazim me luge neper format e posacem per muffins dhe i hedhim siper copa cokollate te cilat i shtypim nga siper me luge qe te futen ne brendesi te mases (format mund te jene tepsi, forma te silikonit apo te letres) dhe i fusim ne furren e parangrohur me 220 grad Celsius dhe i pjekim per 20 minuta.

Sipas deshires ne vend te copave te qokolates mund ti shtoni vishnje, rrush te thate, boronica, ose mund te ndani 3 luge nga masa e ti shtoni kakao.

Filxhani i mases eshte i vogel i kafes turke.