Nis Bundesliga – Bayern Munich 3:1 Hoffenheim

Bayern Munich e ka nisur me fitore sezonin e ri në Bundesligën gjermane, në derbin e kësaj jave të parë kundër Hoffenheim, skuadër të cilën e mposhtën 3:1.

Një ndeshje interesante, të cilën me posedim e dominuan bavarezët, edhe pse Hoffeinheim pati shansat e veta, madje njëherë edhe barazoi, por Bayern u kthye në lojë.

Për bavarezët golat i shënuan, Muller (23), Lewandowski (81) dhe Robben (90). Adam Szalai shënoi për Hoffenheim në minutën e 67’të

Notat e lojtarëve për paraqitje në këtë ndeshje i gjeni në fotografinë e mëposhtme./Lajmi.net/