Nis mbledhja e Kryesisë së Vetëvendosjes

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka arritur në selinë e partisë së tij për të marrë pjesë në mbledhjen e Kryesisë, e cila po mbahet pak orë para takimit ndërmjet Kurtit dhe Isa Mustafes.

Në mbledhje të kryesisë janë parë duke hyrë Glauk Konjufca, Arbëria Nagavci, Arben Vitija, Besnik Bislimi etj.

Edhe LDK-ja ka thirrur mbledhje të Kryesisë për në orën 11:00.

Kurti e Mustafa që pas certifikimit të rezultatit të zgjedhjeve kanë zhvilluar takime në vazhdimësi për harmonizimin e programit qeverisës.