Pas eliminimit nga Liga e Kampioneve, PSG tregon të ardhmen e Neymar

Paris Sanit-Germain nuk është i gatshëm që të shesë në asnjë rrethanë yllin e skuadrës, Neymar.

Pozicioni i skuadrës franceze, të cilët në muajin gusht paguan 222 milionë euro për të marrë shërbimet e tij, është absolutisht i vendosur.

Dhe kjo është ajo që njerëzit përgjegjës i kanë thënë babait të Neymar, me të cilin ata janë takuar kohët e fundit për të bërë të qartë qëndrimet e njëri-tjetrit.

Ndërkohë Florentino Pérez ka menduar për një kohë mundësinë e nënshkrimit me Neymar në 2019, jo në verën e ardhshme.