“Përforcimi” i ri i Barcelonës është tifoz i Real Madridit

James Costos është emëruar ambasador i Barcelonës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Spanjë dhe Andorrë.

Barcelona ka njoftuar angazhimin e James Costos në rolin e ambasadorit të klubit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Spanjë dhe Andorrë.

Por, ekziston një problem.

Ai në të kaluarën ka bërë postim në rrjete sociale duke shprehur dashurinë ndaj rivalit, Real Madrid, përcjell “lajmi.net”.

Megjithatë, Josep Maria Bartomeu e mbron duke thënë se: “James i ndjen ngjyrat e Barcelonës”.