Përmirësoni shëndetin e mëlçisë duke konsumuar këtë pije

Mëlçia është shumë më e rëndësishme sesa mendoni. Organi është i vendosur nën mushkëri dhe kryen disa funksione jetësore për trupin e njeriut. Mëlçia është përgjegjëse për pastrimin dhe rregullimin e gjakut dhe largimin e mbeturinave praj tij.

Si të përgatisni lëngun?

Përbërësit:

  • Lëngu i tre limonëve
  • 1 filxhan majdanoz të prerë
  • 5 copa selino
  • 6 gota ujë

    Përgatitja:

Vendoseni lëngun e limonit, majdanozin dhe selinon në një blender dhe përziejini. Pastaj shtoni ujin dhe përziejini sërish. Lëngun detoksikues duhet ta pini 3 herë në ditë. Këtë metodë mund ta përsërisni pas një jave ose 10 ditësh. Do të shihni që rezultatet do të jenë pozitive.