Portugalia e shkatërron Luksemburgun

Cristiano Ronaldo vijon të jetë i dobishëm për Kombëtaren.

Ylli i Al-Nassr ka realizuar dopietë në fitoren 0-6 ndaj Luksenburgut në ndeshjen e 2 të Grupi J të Euro 2024.

Ndërkohë, golat e tjerë u realizuan nga Felix, Bernardo Silva, dhe Leao ndërsa ky i fundit humbi dhe një penallti.

Portgalia udhëheq Grupin J me 6 pikë në 2 ndeshje.