PSG dëshiron që kontrata e Neymar të mbyllet para 28 prillit

Neymar, nga ana tjetër, dhe siç raportohet në L’Equipe, besohet se tashmë është në negociata të avancuara të kontratës me kryesinë e PSG-së.

Aq sa klubi shpreson të jetë në gjendje të njoftojë zgjatjen e kontratës së tij, që pritet të jetë deri në vitin 2027 – përpara ndeshjes së parë të Ligës së Kampionëve me Manchester City në 28 prill.

PSG shpreson që ta mbyll pjesa e parë, për tu përkushtuar pastaj te Mbappe, ë ta bindin që të qëndrojë.

Presidenti i klubit, Nasser Al-Khelaifi deklaroi pas fitores së tyre në Ligën e Kampionëve ndaj Bayern Munchen se Mbappe dhe Neymar nuk kanë asnjë arsye të largohen.

Ai të njëjtën gjë e kishte thënë edhe pas fitores ndaj Barcelonës.

L’Equipe shkruan se Mbappe dhe agjentët e tij janë bombarduar me thirrje javët e fundit nga klubi.

Oferta e funit thuhet se është një rritje e pagës e cila do të shihte 22-vjeçarin të merrte rreth 30 milionë euro në vit, me marrëveshjen e tij të zgjatur deri në 2024.