Rafael Nadal eliminohet nga Wimbledoni

Ka ndodhur befasua e parë në turneun më të madh të tenisit, Wimbledon.

Tenisti spanjoll, Rafael Nadal është eliminuar në raundin e katër nga Gilles Muller.

Ndeshja mes Nadal dhe Muller zgjati rreth pesë orë, ndërsa, setin e pestë e fitoi tenisieri nga Luksemburgu 15:13.