Rayo Vallecano e ndal Barcelonën

Rayo Vallecano ka arritur të marr një pikë nga ndeshja me Barcelonën.

Rezultati përfundimtar ishte i barabart 1-1.

Rayo shkoi në pushim me epërsi, pasi Unai Lopez zhbllokoi ndeshjen në minutën e 89-të.

Skuadra e Xavit morri një pikë nga kjo ndeshje falë autogolit të Florian Lejeune, në minutën e 82-të.

Barcelona me këtë barazim, renditet në vendin e tretë në tabelë, me 31 pikë, duke mbetur një hap prapa Real Madridit dhe Gironas.

Në anën tjetër, Vallecano është në vendin e tetë, më 19 pikë të grumbulluara.