Reali barazon edhe me Las Palmas

Real Madrid ka dështuar sërish të fitojë në La Liga.

Mbretërit kanë barazuar 2:2 në udhëtim te Las Palmas, në kuadër të xhiros së gjashtë.

Asenio dhe Benzema shënuan për Realin, ndërsa për vendasit e Las Palmas shënuan Tanausu dhe Araujo.

Pas gjashtë xhirosh, Real kryeson me 14 pikë, një më shumë Barcelona