Roma harron çfarë është fitorja, ngec në “Olimpico”

Roma nuk po arrin të rikthehet te fitorja në ligën italiane Serie A.

Kryeqytetasit u ndeshëm ne Chievon në “Olimpico”, me të cilën barazoi 2-0 duke çuar dëm avantazhin e dyfishtë të regjistruar në pjesën e parë.

El Shaaraëi në minutën e 10 dhe Cristante në të 30 ishin autorët e golave për Romën, që u duk se e kishte fitoren në dorë, por në 45 minutat e dyta situata ndryshoi krejtësisht, me Kievon që shkurtoi diferencën e golave me Birsën, për të barazuar në 2-2 me Stepinskin.

Pas kësaj ndeshjeje, Roma shkon në kuotën e 5 pikëve, ndërsa Kievo, që u penalizua me heqjen e 3 pikëve, shkon në -1 pikë.