Roma kalon në çerekfinale të Europa League

Ka përfunduar pa fitues ndeshja e kthimin e Europa League mes real Sociedadit dhe Romës.

Në ”Reale Arena” rezultati përfundimtar ishte 0-0, shkruan IndeksOnline.

Me këtë rezultat Roma ka arritur të kualifikohet në çerekfinale të Europa League, pasi në ndeshjen e parë në ”Olimpico” kishte fituar me rezultat 2-0.