Si mund të bini nga pesha dhe ta pastroni trupin tuaj me ujë të ngrohtë!

Sipas një herbalisti gjerman, Andreas Mortiz, duke pirë ujë të pastër detoksifikojmë qelizat në trupin tonë, përmirësojmë qarkullimin dhe ulim sasinë e toksinave.

Ju do të duhet të vloni ujë për 15-20 minuta në mënyrë që të mund të eleminoni jonet negative dhe pastaj të konsumoni atë në mënyrë që procesi të mund të funksionojë.

Ky ujë do të pastrojë indet dhe do të eleminojë jonet e ngarkuara pozitivisht. Trupi është një sistem kompleks i kimikateve që absorbon ujin e jonizuar shpejt, por uji i zier pastron indet brenda pak ditësh. Kjo do t’ju ndihmojë të humbni peshë natyrisht dhe shumë shpejt.

Përgatitja:

Merrni 600 ml ujë dhe vendoseni në një tenxhere. Lëreni të valojë, më pas uleni gradacionin dhe lëreni të zjejë për 15-20 minuta.

Në këtë mënyrë uji do ti prodhojë jonet e oksigjenit natyrshëm. Hidhni ujin në një termus çelik inoksi për ta mbajtur atë të ngrohtë gjatë ditës.

Konsumoni 1-2 gota të tij çdo gjysmë ore gjatë gjithë ditës në gllënjka të vogla. Pini sa më të nxehtë sa mundeni. Ju mund ta pini ujin e nxehtë sa herë që nuk ndjeheni mirë ose nëse doni të pastroni trupin./Mesazhi/