Solari gjen fajtorin te Reali, e ulë në stol yllin e madh të skuadrës

“Toni Kroos po luan sezonin më të dobët te Real Madrid ndonjëherë”, shkruan Marca.

Mesfushori gjerman rrezikon të humbas vendin e titulluarit te Kampionët e Evropës pas formës së dobët të shfaqur, sidomos në dy ndeshjet e fundit kundër Barcelonës, ku Real Madrid pësoi dy humbje.Trajneri Santiago Solari, i cili është cak i shumë kritikave për rezultatet e Real Madridit, beson se faj në këto rezultate është edhe mesfushori Toni Kross.

Këtë e vërtetojnë edhe dy vendimet e Solarit, kur zëvendësoi Kroosin në sfidën ndaj Levantes dhe Barcelonës.

“Të rinjtë po bëhen më të mirë dhe janë afër hyrjes në ekipin e parë”, ka deklaruar Solari, derisa i dërgonte mesazh Kroosit se duhet të fillojë të mësohet me stolin.

Toni Kroos është pjesë e Real Madridit që nga viti 2014, kur ishte transferuar nga Bayern Munich