Spanja kampione e Ligës së Kombeve

Spanja është fitues i edicionit të tretë të Ligës së Kombeve.

Spanjollët në finale mposhtën Kroacinë pas penalltive.

Rezultati në kohën e rregullt dhe në vazhdime ishte pa gola.

Pas penalltive Spanja fitoi 5-4, me Kroacinë që humbi dy penallti.