Xhaka sërish lojtar i ndeshjes

Granit Xhaka është shpallur lojtari më i mirë i ndeshjes mes Zvicrës dhe Gjermanisë. Xhaka për herë të dytë shpallet më i miri i ndeshjes në Euro 2024. Ishte shpallur më i miri edhe në fitoren 3:1 të Zvicrës ndaj Hungarisë.

Gjermania ka plot yje në përbërje, por ylli i së dielës ishte Granit Xhaka.