Zidane: Këtë lojtar e dua në Real Madrid (Foto)

Dani Ceballos, mesfushori i Real Betisit, është dëshira e madhe e Zinedine Zidane, trajneri i Real Madridit, dëshiron që ta transferoj sa më parë mesfushorin e Real Betis, Dani Ceballos.

Strategu francez dëshiron që Ceballos të jetë pjesë e ekipit në përgatitjet për sezonin e ri në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, shkruan e përditshmja sportive madrilene, AS.

Por, kampioni i Spanjës dhe Evropës nuk do ta ketë të lehtë ta transferoj anëtarin e përfaqësueses U21 të Spanjës, pasi për të janë të interesuar edhe Barcelona e Juvetnusi.