ZYRTARE: Vendim i ri për kartonin e kuq

Përsëri një lajm i keq për Cristiano Ronaldon.

Tribunali Administrativ Sportiv në Spanjë, ka konfirmuar dënimin prej pesë ndeshjeve të yllit të Real Madridit.Pas apelimit të Real Madridit, Tribunali Administrativ ka vendosur të mos e heq dënimin.

Në këtë mënyrë, ri-konfirmohet suspendimi i portugezit për pesë sfida.Pas mungesave ndaj Barcelonës dhe Deportivo La Corunas, Ronaldo do të mungojë edhe në tri ndeshje tjera.