12 të vdekur nga rrëzimi i autobusit në Rusi

Rescuers work near a pier after a bus carrying a group of workers plunged into the Black Sea outside the settlement of Volna in the Krasnodar region, Russia August 25, 2017. Russian Emergencies Ministry/Handout via REUTERS ATTENTION EDITORS - THIS IMAGE HAS BEEN SUPPLIED BY A THIRD PARTY. NO RESALES. NO ARCHIVE.

Të paktën 12 persona kanë humbur jetën në jug të Rusisë, pasi një autobus që barte punonjës të ndërtimit doli nga rruga dhe u zhyt në Detin e Zi. Lajmin e bëri të ditur agjencia ruse e lajmve TASS.

“Autobusi barti 35 njerëz, ndërsa 12 prej tyre vdiqën. Njëzet persona u shpëtuan, tre të tjerë janë zhdukur, ndërsa ata po i kërkojmë vazhdimisht, tha një burim për TASS

Aksidenti ndodhi në gadishullin Taman në Detin e Zi pranë ngushticës Kerch midis Rusisë dhe gadishullit të Krimesë. /MESAZHI/