Aguero mbetet në Manchester

Sergio Aguero do të vazhdojë të luajë në Man City.

Pep Guardiola ka konfirmuar se sulmuesi argjentinas do të mbetet në klub.

Aguero spekulohej se mund të largohet nga City gjatë këtij afati kalimtar të verës pas interesimit nga Chelsea.Por, Guardiola ka thënë se “nuk ka asnjë dyshim” rreth qëndrimit të Agueros te skuadra që synon ta fitojë Premierligën dhe Ligën e Kampionëve.