Atë që e do e gjithë Evropa, po e transferon Juventus

Juventus duket se po e bënë një transferim të majm në janar.

Juventus është shumë afër ta transferoj Matthijs de Ligt nga Ajaxi.

Babai i mbrojtësit holandez bëri me dije ditë më parë se ‘Zonja e Vjetër’ është duke i prirë garës për transferimin e djalit të tij, por që janë edhe skuadrat tjera në garë, përcjell “lajmi.net”.

Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli, është duke tentuar që të arrijë marrëveshje me De Ligt në janar, ndëras transferimi të kompletohet në verën e ardhshme.

Ajax ka bërë me dije se nuk do ta lejoj mbrojtësin të largohet në janar, poashtu edhe nën shumën e 60 milionë eurove.

Juvetnus duhet të paguaj shumë e vendosur, duke ditur se edhe Manchester City dhe Barcelona i duan shërbimet e De Ligt.