Barcelona ndjek Realin

Ka përfunduar ndeshja e gjiros së 28-të mes Barcelonës dhe Valencias.

Ekipi blaugran ka fituar ndeshjen me rezultat 4-2.

Valencia ishin të parët që shënuan gol me anë të Mangala, në minutën e 29.

Nuk vonuan shumë dhe blagranët barazuan rezultatin në minutën e 35, golashënues Suarez.

Në minutën e 45 Valencia mbeti me një lojtar më pak, referi ndëshkoi Mangalan me kartonin e dytë të verdhë për një ndërhyrje në zonë duke shkaktur penallti, e cila u konkretizua nga Messi.

Një minut më vonë, ishte pikërisht lojtari i huazuar nga Barcelona në Valencia, Munir El Haddadi, ai që barazoi shifrat për 2-2.

Me të filluar pjesa e dytë, në minutën e 52, ishe prape Lionel Messi i cili shënoi dhe kaloi ekipin e tij në avantazh për rezultatin 3-2.

Për rezultatin përfundimtar 4-2, u përkujdes Gomes që shënoi në minutën 89.

Barcelona mbetet në vendin e dytë me 63 pikë, dy më pak sesa Real Madridi të cilët kan një ndeshje më pak të zhviluar.