Barcelona vazhdon me fitore

Barcelona ka shënuar edhe fitoren e radhës mbajtur kreun në La Liga.

Edhe pse takimi nuk filloi mbarë për katalunasit, pasiqë Getafe shënoi e para në minutën e 39-të, Barcelona përmbysi rezultatin.

Dy golat për katalunasit i shënuan Denis Suarez dhe transferimi i kësaj vere, braziliani Paulinho.