Barcelona vë në shitje pesë lojtarë

Barcelona raportohet se do të ulë shpenzimet në paga duke shitur pesë lojtarë të ekipit të parë.

Rreth 84 për qind e të ardhurave të klubit raportohet se shkon në pagat e lojtarëve dhe kjo gjë pritet të ndryshojë në fund të këtij sezoni.

“Diario Gol” raporton se Arda Turan është në krye të kësaj liste, së bashku me Thomas Vermaelen, Paco Alcacer, Andre Gomesin dhe Aleix Vidalin.

Barça mbetet në proces të finalizimit të kontratës së re për Lionel Messin.