Bayerni 5 gola Beshiktashit

Bayern Munchen ka shënuar fitore të thellë, duke mposhtur Beshiktashin me rezultat 5-0.

Golat për skuadrën bavareze i shënuan dy Mueller (43’ dhe 66’), Coman (53’) dhe dy Lewandowski (79’dhe 88’).

Kujtojmë se turqit luajtën me një lojtar më pakë që nga minuta e 16-të pas largimit me karton të kuq të Domagoj Vida.

Ndeshja e kthimit në Stamboll do të luhet me 14 mars në orën 18:00.