Bayerni dhe PSG fitojnë lehtësisht

Bayern Munchen ka fituar në shtëpi ndaj Anderlechtit.Bavarezët fituan 2:0 me golat e Leëandoëski dhe Alcantaras.

Në ndeshjen tjetër të grupit, PSG shkatërroi Celticun 5:0.Për francezët realizuan Neymar, Mbappe, Cavani (2) dhe Lusting (og).