Ish-kreu i OSHP-së dënohet me tre vjet burg

0
Hysni Hoxha, ish-kreu i Organit Shqyrtues të Prokurimit u dënua për shpërdorim detyre, pasi nuk shqyrtoi ankesat e dy kompanive për një tender të...

Para deputetëve Thaçi tregoi të bëmat nga posti i Presidentit

0
Në fjalimin e tij vjetor para përfaqësuesve të popullit që me vota e zgjodhën për president të vendit në shkurt të këtij viti, Hashim...

Qeveria miraton një dokument që ka për qëllim parandalimin e ndotjes së ajrit

0
Qeveria në mbledhjen e sajë të radhës e ka shqyrtuar dhe miratuar dokumentin "Plani i Masave dhe Përmirësimi i Cilësisë së Ajrit ...

Qeveria miraton propozimin për themelimin e Komisionit për matjen e territorit

0
Qeveria e Kosovës ka miratuar propozim vendimin për themelimin e Komisionit të ekspertëve për matjen e territorit të Kosovës. Zëvendëskryeministri Hajredin Kuçi ka thënë se...

Miratohet buxheti i Kosovës për vitin 2017

0
Pas shumë diskutimesh ka kaluar në lexim të dytë projektligji për buxhetin e vitit 2017. Në Kuvendin e Kosovës votuan 78 deputetë, nga të cilët...

QKSS, po ekzagjerohet për ekstremizmin në Kosovë

0
Një ditë pas raportit të Institutit Amerikan të Paqes se Kosova është kthyer në burimin kryesor të luftëtarëve në Siri e Irak, krahasuar me...

Kuvendi sot diskuton për murin në Mitrovicë

0
Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë vendosur për mbajtjen e një debati parlamentar për murin në Mitrovicë gjatë ditës së sotme. Me 83 vota pro,...

Miratohet në parim buxheti për vitin 2017

0
Në parim është miratuar buxheti i Kosovës për vitin 2017. Në sallë kanë qenë 93 deputetë, ndërsa 73 kanë votuar pro, kundër 20. Nuk ka...

Thaçi: Ballkani duhet të jetë interes strategjik për BE-në, jo proces teknik

0
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur në takim ministrin e ri për Punë të Jashtme dhe Bashkëpunim Ndërkombëtar të Italisë,...

Gjykata merr vendim për policët e arrestuar për ryshfet

0
Gjykata Themelore të Mitrovicës në Vushtrri ka marrë një vendim për 35 policët e arrestuar tre ditë më parë. Sipas burimeve të Telegrafit, për 15...