Vllasi: Haradinaj lirohet me 6 prill, dialogu duhet të vazhdohet me Serbinë

0
Kuvendi i Kosovës i ka dhënë një mbështetje rezolutës së propozuar nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në të cilën kërkohet që Qeveria e...

Analisti serb: Krijimi i ushtrisë përmbyll shtetësinë e Kosovës

0
Kosova ka nisur planet për formimin e ushtrisë së saj. Forcat e Armatosura të Kosovës do të jenë ato që aktualisht njihen si Forca...

Thaçi: Jap dorëheqje nëse Kuvendi nuk e voton Ushtrinë

0
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha se Ushtria e Kosovës do të bëhet në koordinim me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimin Evropian. Sipas...

Spitali “Sheikh Zayed” i Vushtrrisë me shërbime mjekësore moderne

0
Një delegacion i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës, i përbërë nga dr. Rrustem Musa, zëvëndësministër i Shëndetësisë dhe dr....

Konfiskohen mbi dy milionë euro të falsifikuara

0
Policia e Kosovës, konkretisht policia kufitare, në PKK Vermicë, në bashkëpunim me zyrtarët Doganor, më 10.03.2017 rreth orës 00:30, në hyrje për në Republikën...

Turqia do t’i trajtojë 200 pacientë kosovarë falas

0
Zëvendësministri i Shëndetësisë Izet Sadiku, priti në takim një delegacion nga Universiteti Bezmaialem Vakif nga Turqia, kryesuar nga Rektorja e këtij Universiteti, znj. Rumeyza...

Luncek: Beogradi ta tërheq fletarrestin ndaj Haradinajt

0
Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Ulrike Lunacek ka kërkuar nga Serbia që të tërheq fletarrestin ndërkombëtar të vitit 2004 të lëshuar ndaj liderit...

Qeveria nuk diskuton për Ushtrinë

0
Qeveria e Kosovës ka filluar mbledhjen e paralajmëruar në orën 13:00. Në këtë mbledhje pjesë e rendit të ditës nuk është projektligji për FSK-në, raporton...

Greg Delawie vizitoi Urën e Mitrovicës

0
Ambasadori i SHBA në Prishtinë Greg Delawie dje ka vizituar urën kryesore mbi Ibër në Mitrovicë në të cilën po vazhdojnë punimet për rivitalizim,...

Autostradat e Kosovës me pagesë

0
Qarkullimi në autostradat e Kosovës pritet të bëhet me pagesë, pasi të jetë vlerësuar efektshmëria e futjes së pagesës në “Rrugën e Kombit”, nga...