Vizat, vështirë të hiqen edhe vitin tjetër

0
Ramadan Ilazi thotë se vendimi për heqjen e vizave nuk mund të merret pa e miratuar Marrëveshjen për Demarkacionin me Malin e Zi dhe...

Serbia po rishfaq rrezikshëm projektin hegjemonist

0
Ministrja për Dialog, Edia Tahiri, ka vlerësuar se pretendimet e Serbisë për një dialog të përgjithshëm ndërmjet popullit serb dhe atij shqiptar, për të...

Veseli, kryeministër para Speciales

0
Deputetë të LDK-së thonë se kreu i PDK-së, Kadri Veseli, po planifikon që vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme, duke e synuar postin...

Draft-rezoluta për viza, një tentativë pa efekt ndaj BE-së

0
Javë më parë Komisioni Parlamentar për Punë të Jashtme, pas takimit që zhvilloi me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, vendosi të nxjerr...

Fadil Demaku jep dorëheqje nga posti i deputetit të PDK-së: Vendimi i gjykatës i...

0
Fadil Demaku, ka dhënë dorëheqje nga posti i deputetit të Partisë Demokratike në Kuvendin e Kosovës, për shkak të vendimit që ka dhënë shkalla...

Përfundon takimi i liderëve për Demarkacionin, nuk ka marrëveshje

0
Ka përfunduar pa marrëveshje takimi mes liderëve politikë lidhur me Demarkacionin. Pas këtij takimi, Jakup Krasniqi nga Nisma për Kosovën ka thënë para gazetarëve se...

Kushtetuesja refuzon kërkesën e Listë serbe për Ligjin e Trepçës

0
Gjykata Kushtetuese ka hedhur poshtë kërkesën e listës Serbe për vlerësimin e kushtetushmërisë për Ligjin e Trepçës duke e cilësuar se Gjykata nuk mund...

OVL e UÇK: Institucionet e Kosovës, e kanë obligim që me ligj ta mbrojnë...

0
Organizatat e dala nga lufta e UÇK-së ka reaguar ndaj vendimit të Gjykatës së Apelit lidhur me konfirmimin e dënimit të të akuzuarve në...

Policia konfiskon mbi 33 kilogramë marihuanë

0
Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Narkotikë, ka realizuar dy operacione të ndara me ç’rast ka konfiskuar mbi 33 kg...

Prokuroria Speciale, ka ngritur aktakuzën kundër Azem Sylës dhe grupit të tij

0
Një prokuror ndërkombëtar i PSRK-së i parashtroi dy aktakuza në Gjykatën Themelore të Prishtinës në lidhje me krim të organizuar dhe korrupsion ndaj grupit...