Ja si i mëson Policia izraelite i fëmijët e shkollave fillore të vrasin palestinezët...

0
Policët izraelitë kanë dhënë një demonstrim praktik për fëmijët e shkollave fillore se si të vrasin një sulmues palestinez dhe të verifikojnë se ai...

Turqia: ISIS-i nuk luftohet me terroristë

0
Turqia është e zemëruar shumë nga oferta amerikane për të armatosur forcat kurde të YPG-së që po luftojnë ISIS-in në Sirinë veriore. Ankaraja nuk bën...

Trump e çon në shtëpi drejtorin e FBI-së

0
Presidenti Donald Trump, shkarkoi drejtorin e Byrosv Federale të Hetimit, FBI, James Comey. "Presidenti ka pranuar rekomandimin e Prokurorit të Përgjithshëm dhe të zv/...

Raportet: Bekgjika mbyllë sytë përballë diskriminimit

0
Në Belgjikë 76 përqind e dosjeve për ankesat në lidhje me diskriminimin janë mbyllur pa u kryer asnjë veprim ligjor. Sipas raportit të Qendrës Federale...

Ky është “fshati special” për jetimët sirianë (FOTO)

0
Fondacioni Humanitar Turk për të Drejtat dhe Liritë e Njeriut (IHH) në partneritet me Organizatën Humanitare të Katarit (RAF) dhe në bashkëpunim me Ministrinë...

Zelandë e re, lindë foshnja me peshë rekorde

0
Foshnja me peshën më të madhe në Zelandën e Re është djali i dytë në familje, dhe siç mësuam, fëmija i parë peshonte 5.4...

Presidenti Trump pret Princin e kurorës së Abu Dhabit në Shtëpinë e Bardhë

0
Presidenti amerikan, Donald Trump ,do të presë sheikun Mohammed bin Zayed al-Nahyan, gjithashtu Princ i kurorës së Abu Dhabit, në Shtëpinë e Bardhë më...

Shperthim i dyfishtë në Tajlandë, 42 të plagosur

0
Të paktën 40 persona janë plagosur pas një shpërthimi të dyfishtë në një qendër tregtare në jug të Tajlandës. Një makinë bombë shpërtheu në hyrje...

SHBA, sulmohet verbalisht në supermarket pse ishte musimane

0
Një grua amerikane muslimane nga shteti i Virxhinias  u sulmua verbalisht në mënyrë racore, nga një grua tjetër amerikane, teksa po kryenin blerje në një...

Në burgjet e Sirisë kanë humbur mbi 1.600 palestinezë

0
Grupi i Punës për Palestinezët në Siri ka konfirmuar se numri i palestinezëve të zhdukur me forcë që nga viti 2011 e deri tani...