Fëmijët sirianë të mbetur jetimë përpiqen të mbijetojnë

0
Muhittin dhe Nada vëlla e motër të cilët kanë humbur familjen e tyre në sulmet ajrore të regjimit të Bashar al Asadit në pjesën...

Paditen Facebook, Google dhe Twitter

0
Pjesëtarë të familjeve të 3 viktimave të incidentit të dhjetorit 2015, në San Bernardino të Kalifornisë, kanë paditur “Facebook”, “Google” dhe “Twitter”, duke pretenduar...

Fushata e Le Pen përmbyllet me sulme ndaj saj (FOTO/VIDEO)

0
Kandidatja e ekstremit të djathtë në zgjedhjet presidenciale, Marine Le Pen, është shoqëruar me fishkëllima përgjatë vizitës së saj në katedralen e Reimsit, në...

Merkel: Evropa nuk duhet ta refuzojë Turqinë

0
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, deklaroi të mërkurën se Evropa nuk duhet ta refuzojë Turqinë, pavarësisht shqetësimeve për shkak të zgjerimit të kompetencave të presidentit...

Indonezia përgatitet për zhvendosjen e kryeqytetit

0
Për shkak të faktorëve të pafavorshme në Xhakarta, por edhe me qëllim të zhvillimit të zonave të tjera, Indonezia është duke punuar në projektin...

Themeluesi i Facebookit takohet me Muslimanët dhe flet rreth Islamofobisë

0
Themeluesi i Facebook-ut Mark Zuckerberg ka shkruar rreth takimi që ka pasur me disa studentë Musliman nga Dearbon, të Michiganit. Ky është postimi i tij: “Kisha...

Erdogani do të rikthehet në krye të AK Partisë

0
Zëdhënësi i partisë qeverisëse në Turqi, Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim (AK Parti), Yasin Aktay, ka theksuar se më 21 maj partia do të...

Digjet një xhami në Suedi

0
Xhamia Imam Ali në kryeqytetin e Suedisë, në Stockholm, për shkak të një zjarri në mesnatë pësoi dëme të mëdha dhe u bë e...

Clark: Turqia do ta ketë një nga pozicionet kryesore në botë

0
Ish-komandanti Suprem i Forcave të Bashkuara të NATO-s për Evropën, Wesley Clark, ka theksuar se Turqia me kulturën e saj të jashtëzakonshme dhe me...

Marine Le Pen: Euro është e vdekur

0
Kandidatja për zgjedhjet presidenciale në Francë dhe drejtuese e së djathtës ekstreme Fronti Nacional (FN), Marine Le Pen, deklaroi se “monedha euro është e...