Arrihet marrëveshja për armëpushim në Siri

0
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka bërë të ditur se nën e garancinë e Turqisë dhe Rusisë, në Siri është arritur marrëveshja për armëpushim,...

Charlie Hedbo tallet me viktimat ruse

0
Revista satirike franceze Charlie Hedbo është "tallur" me 92 viktimat ruse qe vdiqen nga rrëzimi i avionit teksa po shkonin ne Siri. Në numrin e fundit...

Benjamin Netanyahu, objekt i hetimit penal

0
Prokurori i përgjithshëm i Izraelit ka urdhëruar policinë për të hapur një hetim penal ndaj kryeministrit Benjamin Netanyahu, njofton Channel 10. Një zëdhënëse e ministrisë...

Kerry: Izraeli s’mund te jete edhe shtet hebre edhe demokratik

0
Sekretari amerikan i shtetit John Kerry tha se kolonite hebreje ne territoret e okupuara palestineze kercenojne shpresen per paqe, si dhe te ardhmen e...

8 tërmete të fuqishme tronditin Kaliforninë

0
Një seri tërmetesh të mëdha kanë goditur shtetin Nevada të Kalifornisë këtë mëngjes, sipas Shërbimeve Gjeologjike Amerikane. Gjatë dhjetë ditëve të fundit tërmete të madhësisë 3...

Kolonët hebrenj sulmojnë kompleksin e xhamisë Al-Aksa

0
JERUSALEM (AA) – Dhjetëra kolonë hebrenj të mërkurën duke përdorur forcën në pikën e nxehtë të Jerusalemit lindor në kompleksin e xhamisë Al-Aksa, u...

Netanjahu kërcënon me luftë Zelandën e Re

0
Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu raportohet se ka kercenuar ministrin e jashtem te Zelandes se Re, pasi ky i fundit ka votuar ne OKB  kunder...

Turqia dhe Rusia, plan për armëpushim të përgjithshëm në Siri

0
Turqia dhe Rusinë kanë rënë dakord mbi një plan të cilin do t’ua propozojnë palëve që janë në konflikt në Siri me qëllim që...

Trump sulmon OKB-në: Është kthyer në një kamp argëtimi

0
Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka sulmuar Organizatën e Kombeve të Bashkuara, pak ditë pasi Këshilli i Sigurimit votoi rezolutën...

Pas evakuimit ushtarët e Asadit plaçkisin shtëpitë në Alepo

0
Bëhet e ditur se forcat e Asadit janë duke i plaçkitur shtëpitë e evakuuara në lindje të Alepos, raporton Anadolu. Sipas të dhënave të siguruara...