Chelsea – Arsenal, përfundon pa gola

Chelsea dhe Arsenal e mbyllën ndeshjen me rezultat të barabartë 0:0. Pas këtij barazimi, Chelsea renditet e treta me 10 pikë, aq sa ka edhe Manchester United në pozitën e dytë, derisa tabelën e kryeson City më 13 pikë, kurse, Arsenal renditet e 12-të më shtatë pikë.