Chelsea barazon me Arsenalin

Chelsea dhe Arsenal kanë barazuar pa gola.

Takimi është zhvilluar mbrëmë në gjysmëfinale të EFL Cup, ndërsa takimi kthyes do të luhet pas dy javësh.

Takimin që nga minuta e parë e kanë filluar edhe dy shqiptarët Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi, të cilët ishin nga lojtarët kryesorë të Arsenali.

Mbrëmë është zhvilluar takimi tjetër i EFL Cup, ku Manchester City e ka mposhtur Bristol City, me rezultat 2-1.